..

Blog > Komentarze do wpisu

Moja walka z rakiem (426). Szaleńcy na ulicach. Rozważania przed wyborami samorządowymi-lewica i JKM

Nie pisałem notki w dzień, bowiem nie byłem w najlepszej formie. Snująca się gdzieś w przestworzach aż do tej pory burza spowodowała chyba tak kiepskie samopoczucie, które niewiele się poprawiło, a jest 2.30 w nocy gdy piszę tę notkę. Oprócz tego pojawiły się też dziś bóle w miejscach nie tak dawnych jeszcze naświetlań, a o dodatkowo nie służyło pisaniu, gdyż po prostu rozprasza. Ale teraz uciekł gdzieś sen i postanowiłem nadrobić zaległości.

Telewizja co i rusz zalewa nas informacjami o tragicznych zdarzeniach drogowych. Część z nich to efekt zbyt łagodnego Polsce prawa i braku nieuchronności kary, jak w przypadku tego świra, co to ściga się jeżdżąc o ulicach Warszawy. Pamiętam jak mój dobry kolega, od wielu lat kierowca, jeżdżący i zawodowo na pewnym etapie życia zawsze mówił, że jest pewien swoich umiejętności, ale nie jest pewien umiejętności innych. I tacy właśnie szaleńcy nie rozumieją, ze narażają na szwank życie nie tylko swoje, ale niewinnych ludzi.

Jeszcze o zjednoczeniu prawicy. Nie wiem czy w Radomiu pod skrzydła PiS powróciła posłanka Marzena Wróbel, która nie tak dawno opuściła szeregi Solidarnej Polski? Rozumiem, że nie, ale pewności nie mam. Może media to wyjaśnią, bo to ważny i ciekawy wątek w perspektywie wyborów samorządowych…

Ruchy po lewej. Mało mnie kręcą umizgi Ruchu Palikota do SLD przed wyborami samorządowymi, ale dobre, że najpierw rozmowy zaczynają się od sprawdzenia programowego. No bo jak wytłumaczyć wyborcom sojusz z ugrupowaniem, które głosowało za wydłużeniem wieku emerytalnego? Wszak to m.in. zgubiło Palikota w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Z drugiej jednak strony przy łączącej się prawicy staram się zrozumieć takie a nie inne działania kierownictwa SLD.

Korwin-Mikke. Ta partia niebawem spadnie z piedestału, ale w „samorządówce” jeszcze może zrobić niezły wynik. W Radomiu moim zdaniem jej rezultat będzie bardzo ważny, dlaczego, niech się każdy domyśli…

poniedziałek, 21 lipca 2014, bohdankaras

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: krzysiek, *.play-internet.pl
2014/07/22 11:54:16
pozdrawiam