..

Blog > Komentarze do wpisu

Moja walka z rakiem (393). Nowa kandydatka na prezydenta Radomia! Moje informacje się sprawdziły

Ze zdrowiem, mimo zmian pogodowych, o dziwo, lepiej niż wczoraj, całkiem nawet przyzwoicie, jak na razie. Więcej może napiszę wieczorem. Tymczasem do wcześniejszego napisania notki skłoniła mnie podana przez portal Radom24.pl informacja, że mamy kolejną osobę w wyścigu do fotela prezydenta miasta.

Jest nią, zgodnie z moimi wcześniejszymi spekulacjami, posłanka Marzena Wróbel, do niedawna należąca do Solidarnej Polski. Tak jak informowałem, ma poparcie stowarzyszenia Radomianie Razem, w którym do niedawna dominowali ludzie o lewicowych korzeniach. Połączenie dość egzotyczne zważywszy, że jeszcze nie tak dawno pani poseł suchej nitki na tym rządzącym dwie kadencje temu stowarzyszeniu nie pozostawiała.

Podobno poparcia kandydatce ma też udzielić Polska Razem, ale to wiem z facebookowych plotek. Skomentuję ten fakt później, dodam jednak, że moim zdaniem oznacza to drugą turę wyborów, spadek notowań nie tylko rządzącego miastem Andrzeja Kosztowniaka z PiS, ale również cieszącej się przedwcześnie ze startu posłanki lokalnej Platformy Obywatelskiej.

Nie ma też według mnie pewności, że posłanka zdania nie zmieni i nie wystartuje, a jej obecna decyzja to karta przetargowa przed kolejną zmianą barw, być może nawet powrotem do PiS w co jednak wątpię, ale moje wątpliwości nic nie znaczą...

*****

Jestem po raz drugi dziś. W łóżku na zero, więc nie najgorzej. Bilans energetyczny jak na razie w normie. Tak w skrócie o zdrowiu.

Wracając do lokalnej polityki. Moim zdaniem Marzena Wróbel "zassie" część elektoratu centrowego i prawicowego, m.in. PiS, PO, ale i planktonu typu partia Gowina, Prawica RP, Solidarna Polska, Narodowego. Nie zyska niemal natomiast elektoratu Radomian Razem - nie ta półka. Albo nie pójdą oni na wybory, albo poprą SLD. Już dziś szef Sojuszu Leszek Rejmer powinien jechać do parlamentarzystki z bukietem kwiatów - politologicznie to prezent dla lewicy, bo to kompletnie inny biegun elektoratu, choć sam wiem, że mam sporo głosów z prawej strony w wyborach, bo "samorządówka" rządzi się swoimi prawami.

Pisałem o PO - za wczesna radość! Ten elektorat jest chwiejny i posłanka wyjmie im nawet do kilku procent. Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach, samej kampanii, przekazie, ale radomska PO ma wyniki niższe niż w kraju, a teraz nie ma żadnego powodu, aby coś jej urosło.

Lewicę czeka bardzo dużo pracy. Po wyborach do PE niektórzy spisali nas na straty, ale tam nasz kandydat Leszek Rejmer był na czwartym miejscu bez szans na mandat, więc wynik nie jest adekwatny do potencjału. Nasze wewnętrzne badania nigdy nie pokazały w mieście wyniku poniżej 12%, a raczej nam się sprawdzały, ponadto prowadzony jest szereg rozmów koalicyjnych, szukamy dobrych nazwisk, więc źle nie powinno być. Pada pomału Twój Ruch, nic nowego na lewej nie zdąży się już wykluć. Liczymy na 6-7 mandatów, po jednym z każdego z pięciu okręgów i po dwa w okręgu nr 1 - Śródmieściu i okręgu nr 5. I nasz kandydat na prezydenta też nie powiedział ostatniego słowa. Dobrze, że rywale go lekceważą. Tak było w historii, ze wygrywali nie pewniacy, ale ci lekceważeni. A w drugiej turze zawsze wszystko zdarzyć się może. :)

Ufff, wreszcie Mundial!!! Brazylia - Chorwacja na remis? Gospodarze są pod wielką presją a Modrić, Rakitić czy Olić to górna półka futbolowego świata.

czwartek, 12 czerwca 2014, bohdankaras

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: